Erkeklerin sağlık sorunları: Gebe kalmada zorluk

Siz ve eşiniz dokuz ila 12 aydır gebe kalmaya çalışıyorsanız, başarılı olamıyorsanız, ikiniz için de kısırlık testi yaptırmanın zamanı gelmiştir. Onunla başlasa da, Dr. Honig, çünkü kadınlardan farklı olarak, meni analizi invaziv değildir.

Evde bir meni örneği alması ve analiz için bir saat içinde üroloğun ofisine teslim etmesi gerekecektir. Altı aydır deniyorsanız ve 35 yaşına yaklaşıyorsanız veya tıbbi geçmişinde erkek faktörü doğurganlık sorunları olabileceğini gösteren bir şey varsa, onu daha erken bir sperm kontrolü yaptırması için teşvik edin:

  •     İnmemiş bir testis
  •     Büyümüş damarlar (varikosel olarak adlandırılır)
  •     Testis yaralanması
  •     Testis kanseri
  •     Kemoterapi veya radyasyonla önceki kanser tedavisi.

Tüm bu faktörler, bir erkeğin sperm sayısını ve kalitesini etkileyebilir.

Ne yapılabilir: Bir erkek üreme sorunu tespit edilirse (erkeğin yüzde 50'sinde), bir üreme üroloğu görmesi gereken doğru doktordur. Bu uzman, sperm sorunlarının penil ve testis nedenlerini araştırabilir ve ilgili olabilecek diğer sağlık sorunlarını değerlendirebilir.

Erkek doğurganlık sorunları, prostat veya testis kanseri, genetik sorunlar veya altta yatan fiziksel sorunlar gibi diğer sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Bu nedenle, değerlendirilmesini sağlamak ve sadece suni tohumlamaya veya tüp bebek tedavisine atlamak değil. Prostatın farklı hastalıkları için doktorlar farklı ilaçlar reçete ederler ve öneriler değişebilir. Ancak Prostonic, özellikle doktorlar arasında popülerdir. Prostonic prostatit ve prostat adenomu için mükemmel bir çare olarak kendini kanıtlamıştır ve aynı zamanda erkeklerde artan testosteron tedavisinde de kullanılmaktadır. Genellikle sağlık sorunları ele alındığında, erkek doğurganlık sorunları da çözülür.

Prostonic

Bununla birlikte, siz ve eşiniz çocuk sahibi olmamaya karar verdiyseniz ve koruma kullanmanız gerekmediğini fark ettiyseniz, erkeğinizin altta yatan herhangi bir sağlık sorunu olmadığından emin olmak için yine de bir doktora danışmasını sağlayın. İstenirse, vazektomiler hakkında daha fazla bilgi almak için iyi bir fırsattır. Çiftler için kalıcı ve güvenilir bir doğum kontrol şeklidirler. Ve bir erkeğin vazektomi yaptırması, bir kadının tüplerini bağlamasından çok daha kolaydır. Vazektomiler yaklaşık 15 dakika sürer ve çoğu erkek için çok az rahatsızlıkla 48 saat kesinti gerektirir.

Bir viraj veya eğim

Penisinin bükülmüş olduğunu fark ederseniz, gerçekten olabilir. Peyronie hastalığı adı verilen yaygın ancak az bilinen bir durum, 11 erkekten 1'ini etkiler. Penis "kırıldığında" olur. Genellikle penetrasyon sırasında, bir adam yanlışlıkla partnerinin kasık kemiğine çarptığında ortaya çıkar. Peyronie hastalığı ayrıca bir spor yaralanmasından da kaynaklanabilir.

Erkeklerin yüzde sekseni, yaralandıkları belirli bir zamanı hatırlamıyor bile. Tipik olarak fark ettikleri şey, birkaç hafta sonra ereksiyonların ağrımaya başlamasıdır. Plak adı verilen yara dokusu oluşmaya başlar ve penisin bükülmesine neden olur. Erektil disfonksiyon geliştirebilir ve eğrilik, seksi zorlaştırabilir ve hatta imkansız hale getirebilir. 

Her yerde kilo alımı

Tıpkı kadınlar gibi erkekler de 40'lı yaşlarının başına yaklaşırken hormonal değişiklikler yaşayabilir. Yani orta yaşa yaklaşıyorsa, seksle ilgilenmiyorsa, kilo almışsa, iyi uyumuyorsa ve karamsar olup olmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca jinekomasti adı verilen tıbbi bir durum olan ve bazen "erkek memesi" olarak adlandırılan meme gelişimi de olabilir.

Ayrıca erkeklerde hormon dengesizliğinin belirtileri olabilen erektil disfonksiyon, yorgunluk, kas güçsüzlüğü ve vücutta kıl kaybı yaşayabilir. Bazen durum, testislerin veya hipofiz bezinin işlev bozukluğundan kaynaklanır ve hipofiz bezi, testis fonksiyonunu düzenler.

Üroloji Bakım Vakfı, 45 yaşın üzerindeki 10 erkekten yaklaşık 4'ünde düşük testosteron veya düşük T (hipogonadizm) adı verilen hormonal androjen eksikliği var. Yukarıdaki tüm semptomlara neden olmasının yanı sıra, hem işte hem de evde hayal kırıklığına uğramasına da neden olabilir.

Ne yapılabilir: Normal aralıkta vücut kitle indeksleri olan zayıf erkeklerin düşük T yaşama olasılığı daha düşüktür.Alkol tüketimini önerilen günlük sınırlar içinde tutan erkekler de (Ulusal Enstitü'ye göre günde iki kadeh içkiye kadar). Alkol Suistimali ve Alkolizm). Sağlıklı bir yaşam tarzı, düşük T'den kaçınmaya yardımcı olur. Daha iyi yemek yemek ve egzersiz, bu durumla teşhis edilen erkekler için durumu iyileştirebilir; birçoğunun obezite veya diyabet gibi yaşam tarzı değişikliklerinin yardımcı olabileceği başka sağlık sorunları da vardır.

Sabah erken testosteron seviyelerinin basit bir testi genellikle bu teşhisi koymaya yardımcı olacaktır. Bir ürolog, endokrinolog veya birinci basamak doktoru bir erkeği testosteron eksikliği açısından test edebilir. Düşük T teşhisi konulursa, doktoru muhtemelen reçeteli testosteron tedavisini tartışacaktır. (Kanıtlanmamış ve zararlı olabilecek reçetesiz satılan testosteron takviyeleri kullanmasını engelleyin)

Başka bir uyarı: Gelecek için vizyonunuz çocukları içeriyorsa, testosteron almaktan kaçınmalıdır. Sperm sayısını ve kalitesini etkileyebilir - bazen kalıcı olarak.

Testosteron tedavisi, hipofiz bezi sorunları veya uyku apnesi gibi diğer düşük T nedenlerini dışlayan bir doktor tarafından uygun şekilde reçete edildiğinde güvenli ve etkili kabul edilir.

Düzgün bir şekilde reçete edilen hormon tedavisi, bir erkeğin kas kütlesi oluşturmasına ve yeniden kendisi gibi hissetmesine yardımcı olabilir, cinsel dürtüsünü canlandırabilir ve karamsarlığı giderebilir.

Our Team

Kenan Çubuk

Kenan Çubuk

Founder

Specialist about Mechanic, Hydraulic, Electricity and Automation...

Erhan Karayiğit

Erhan Karayiğit

Dismantling & Installation

He is with us for 6 years...

nothing found.

"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away."

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Our Clients

Services

Automation

Automation

Is your machine very old? or Don't you do anything with your machine? Don't worry, just leave your machine to our hands, we fix and develop your software to work better.

Mechanic

Mechanic

We're ready all the time for your mechanical works like revision, installation and dismantling.

Hydraulics

Hydraulics

We revise your Hydraulic lines and make again. Even you don't have any project, we draw and make it.

Electricity

Electricity

We revise your Electricity lines or design and make like your choice. Just we should know what do you want...

Delivery

Delivery

Wherever is your machine in the world, we deliver to other continents with installation and dismantling. World is little for us...

contact us

Contact

  • E.Bölücek Mah. Sanayi Cad. No:31 Kdz.Ereğli / Zonguldak
  • +90 535 240 6019  – +90 372 318 22 39
  • info@er-mek.com
  • www.er-mek.com86289ba72970d5c811d3f4e47ba4af7f